Konkurss Aasta Puitehitis 2019 on avatud

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit kuulutas 12. septembril välja konkursi 2019. aasta puitehitise leidmiseks. Algatuse eesmärgiks on leida ja tõsta esile hooneid, mille puhul on puidu kasutamine konstruktsioonis või välis- ja siseviimistluses toimunud arhitektuurses, tehnilises ja ehituslikus mõttes silmapaistval viisil. Konkurss toimub juba 17. korda.
Konkursi raames jagatakse välja neli auhinda, mille rahaline koguväärtus on 5000€. Aasta puitehitise autoreid premeeritakse seejuures 2000€ suuruse preemiaga mille paneb välja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit. 
Konkurss on avalik ja nii era- kui juriidilised isikud saavad ehitisi võitlusele esitada käesoleva aasta 2. oktoobrini. Hindamisele kuuluvad hooned ja rajatised, mis valmivad hiljemalt 2019. aasta 7. oktoobriks ning mida pole varasemalt aasta puitehitise võistlusele esitatud.
Võistlusel osalemiseks tuleb täita ankeet mis koos täiendava infoga on leitav SIIT. Konkursi tulemused kuulutatakse välja 31. oktoobril toimuval puidutarhitektuuri konverentsil “Puit – homse elukeskkonna võti” ning avaldatakse pärast võitjate väljakuulutamist Puuinfo kodulehel www.puuinfo.ee.
Lisainfo:
Erik Konze
Eesti Aasta Puitehitis 2018 korraldaja
t.5019079