Aasta puitehitise võistlusele esitati rekordiliselt 55 kandidaati

Kaua aega vaid suvilate ja eramute materjaliks peetud puit on ka Eestis järgi jõudmas euroopalikele trendidele, leides üha enam kasutust avalikes hoonetes, korterelamutes ja tööstushoonetes. Kui varasematel aastatel on aasta puitehitise võistlusel domineerinud elamuehitusega seotud ehitised ja väikevormid, siis sel aastal on üle poolte esitatud objektidest avalikud ja pigem ettevõtlusega seotud hooned.

Suure grupi moodustasid installatsioonid ja väikevormid. Esitatud objektide hulgas on üle maailma välgukiirusel levinud ja rekordilist kajastust leidnud metsa-kõlakoda „Ruup“, kogu aeg kasutuses olev EKA tudengite „Lugeja“ Harju tänaval, Tallinna Arhitektuuribiennaali installatsioonid, Pärnu rannaniidu linnuvaatlustorn ning Eestit väga väärikalt ja puidukäsitlust maailmatasemel tutvustanud Eesti Expo paviljon.
Sadama temaatika vajaks juba omaette auhinda, sest tänavu on konkursile esitatud lausa neli väikesadamat – Hiiumaal Tärkma ja Kärdla, Tartus Karlova ning Peipsi ääres Tiheda laululava ja lauter. „Mõjusa grupi moodustavad ka Tallinnas Sõpruse puiestee 157 asuv kontorihoone, Tartus Lemeksi peakontor ning Rakveres Targa Maja Kompetentsikeskus.
Aasta Puitehitise konkurssi korraldaval Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidul on  hea meel näha kvaliteetset ja läbimõeldud puidukasutust nii konstruktsiooniliste lahenduste kui ka põllumajandus- ja tootmishoonete fassaadide juures. Intrigeerivalt vastuoluline on panna kokku puit ja katlamaja – kui nutikas lahendus see on, saab tutvuda Pühajärve biokatlamaja juures.
Professionaalne puitarhitektuur on levinud üle Eesti, sest konkursile laekus töid peaaegu igast Eesti maakonnast. Kõige enam esitati kandidaate Harjumaalt ja Tartumaalt.
„Aasta Puitehitis 2015“ võistluse tulemused kuulutatakse välja 25. novembril Nordea kontserdimajas toimuval rahvusvahelisel puitarhitektuuri konverentsil “Puit – homse elukeskkonna võti”. Aasta puitehitise valimist korraldab Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit. Peaauhinna ning traditsiooni tõlgendamise eriauhinda rahastab Eesti Kultuurkapital, vineeri eriauhinda UPM-Kymmene Otepää, liimpuidu eriauhinda Arcwood ja fassaadiauhinda Raitwood.

Fotole klõpsates avaneb rohkem infot: