Konkurss Aasta Puitehitis 2021 on avatud!

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit kuulutas 17. septembril välja konkursi 2021. aasta puitehitise leidmiseks. Algatuse eesmärgiks on leida ja tõsta esile hooneid, mille puhul on puidu kasutamine konstruktsioonis või välis- ja siseviimistluses toimunud arhitektuurses, tehnilises ja ehituslikus mõttes silmapaistval viisil. Konkurss toimub juba 19. korda.
Konkurssi korraldaja Erik Konze sõnul on puit suurepärane ehitusmaterjal, mis on kerge ja vastupidav. “Ajal, mil keskkonnaprobleemid on globaalselt üheks suurimaks kõneainet pakkuvaks teemaks, on oluline leida võimalusi, kuidas inimteguritest tulenevaid ohtlikke mõjusid loodusele vähendada. Puidul on keskkonnasõbraliku ja kohalikku päritolu materjalina palju eeliseid, mistõttu on puitarhitektuuri arengu edendamisele kaasa aitamine kindlasti oluline,” märgib ta.
Konkursil on neli auhinnakategooriat, peaauhinna Aasta Puitehitis autoreid premeeritakse seejuures kahe reisipääsmega puitarhitektuuri konverentsile Innsbrucki Austriasse, parimate liimpuidu, interjööri ja fassaadi eripreemiate eest on ette nähtud 1000€ preemia. 
Konze sõnul pöörab kuuest eksperdist koosnev žürii, kuhu kuuluvad Yoko Alender, Markus Kaasik, Karin Paulus, Alar Just, Tiia Ruben ja Kaur Talpsep, võitjate valimisel erilist tähelepanu innovaatilistele puidukasutuse lahendustele ning puidu rollile arhitektuurse idee teostusel. “Puitu on hoonete konstruktsioonis ja välis- ning siseviimistluses kasutatud pikalt, kuid ometi tulevad inimesed jätkuvalt välja uute loovate lahendustega, tõestades taaskord, kui universaalne materjal puit on,” ütleb ta.
Konkurss on avalik ja nii era- kui juriidilised isikud saavad ehitisi võitlusele esitada käesoleva aasta 3. oktoobrini. Hindamisele kuuluvad hooned ja rajatised, mis valmivad hiljemalt 2021. aasta 3. oktoobriks ning mida pole varasemalt aasta puitehitise võistlusele esitatud.
Võistlusel osalemiseks tuleb täita ankeet mis koos täiendava infoga on leitav SIIT. Konkursi tulemused kuulutatakse välja 22. oktoobril toimuval puidutarhitektuuri konverentsil “Puit – homse elukeskkonna võti” ning avaldatakse pärast võitjate väljakuulutamist Puuinfo kodulehel www.puuinfo.ee.
Lisainfo:
Erik Konze
Eesti Aasta Puitehitis 2018 korraldaja
t.5019079