Konkurss Aasta Puitehitis 2022 on avatud!

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit kuulutas 19. septembril välja konkursi 2022. aasta puitehitise leidmiseks. Algatuse eesmärgiks on leida ja tõsta esile hooneid, mille puhul on puidu kasutamine konstruktsioonis või välis- ja siseviimistluses toimunud arhitektuurses, tehnilises ja ehituslikus mõttes silmapaistval viisil. Konkurss toimub juba 20. korda.
Konkurssi korraldaja Erik Konze sõnul on puit suurepärane ehitusmaterjal, mis on kerge ja vastupidav. “Ajal, mil keskkonnaprobleemid on globaalselt üheks suurimaks kõneainet pakkuvaks teemaks, on oluline leida võimalusi, kuidas inimteguritest tulenevaid ohtlikke mõjusid loodusele vähendada. Puidul on keskkonnasõbraliku ja kohalikku päritolu materjalina palju eeliseid, mistõttu on puitarhitektuuri arengu edendamisele kaasa aitamine kindlasti oluline,” märgib ta.
Konkursil on neli auhinnakategooriat, peaauhinna Aasta Puitehitis autoreid premeeritakse seejuures kahe reisipääsmega puitarhitektuuri konverentsile Innsbrucki Austriasse, parimate liimpuidu, interjööri ja fassaadi eripreemiate eest on ette nähtud 1000€ preemia. 
Konze sõnul pöörab kuuest eksperdist koosnev žürii, kuhu kuuluvad Veronika Valk, Ülo-Tarmo Stöör, Kaupo Koitla, Villu Kukk, Kard Subbi ja Martin Varvas, võitjate valimisel erilist tähelepanu innovaatilistele puidukasutuse lahendustele ning puidu rollile arhitektuurse idee teostusel. “Puitu on hoonete konstruktsioonis ja välis- ning siseviimistluses kasutatud pikalt, kuid ometi tulevad inimesed jätkuvalt välja uute loovate lahendustega, tõestades taaskord, kui universaalne materjal puit on,” ütleb ta.
Konkurss on avalik ja nii era- kui juriidilised isikud saavad ehitisi võitlusele esitada käesoleva aasta 7. oktoobrini. Hindamisele kuuluvad hooned ja rajatised, mis valmivad hiljemalt 2022. aasta 7. oktoobriks ning mida pole varasemalt aasta puitehitise võistlusele esitatud.
Võistlusel osalemiseks tuleb täita ankeet mis koos täiendava infoga on leitav SIIT. Konkursi tulemused kuulutatakse välja 4. novembril toimuval puidutarhitektuuri konverentsil “Puit – homse elukeskkonna võti” ning avaldatakse pärast võitjate väljakuulutamist Puuinfo kodulehel www.puuinfo.ee.
Lisainfo:
Erik Konze
Eesti Aasta Puitehitis 2022 korraldaja
t.5019079