Riigikogus on näitus puitehitistest

Riigikogus ülespandud näitusel Aasta Puitehitis 2022 on stendidel näha mulluse aasta silmapaistvamad puitehitised, millega tutvustatakse puidu kasutamise võimalusi tulevikuarhitektuuris.

Riigikogu esimehe Lauri Hussari sõnul näitab täna avatud väljapanek kujukalt võimalusi puidu targaks kasutamiseks.

„Näitus toob kujukalt esile, kuidas ehitussektoris kasutada edukalt ja läbimõeldult meie metsarikkust,“ ütles Hussar. Ta lisas, et rohepöörde käigus on tähtis laiendada puidu väärindamist. Sellega saame Euroopas olla eeskujuks.

„Taastuva ja keskkonnasõbraliku ehitusmaterjalina on puidul ehitussektori keskkonna jalajälje vähendamisel suur potentsiaal. Samal ajal on rikastavad kvaliteetsed puitehitised ka elukeskkonda,” ütles Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuht Henrik Välja.

Näituse stendidel on näha mulluse aasta silmapaistvamad puitehitised, mis valitakse välja juba kahekümnendat korda Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu algatusel, et tutvustada puidu võimalusi tulevikuarhitektuuris.

Nagu aasta puitehitised tõestavad, on maitsekaid ja innovaatilisi lahendusi, kuidas kohalikku puitu arhitektuuris kasutada lõpmatult. Aasta Puitehitis 2022 žüriisse kuulusid arhitekt ja professor Veronika Valk, eelmise konkursi võitja arhitekt Tarmo Stöör, Miu sisearhitekt Kard Subbi, TalTech’ liginullenergiahoonete uurimisrühma ekspert ehitusinsener Villu Kukk, ehitusettevõtte Pinered OÜ ehitusinsener ja arhitekt Martin Varvas ning OÜ Combicon ehitusinsener ja Inseneride Liidu liige Kaupo Koitla.

Konkursi korraldas Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ja toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Näituse Toompeal korraldas Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit koostöös Riigikogu Kantseleiga.

Näitus jääb Riigikogu III korruse saalis jääb avatuks kuni 15. juunini ja selle vaatamiseks tööpäevadel kella 10 – 16 on Toompea lossi sisenemisel vaja esitada isikut tõendav dokument.

Fotod

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
gunnar.paal@riigikogu.ee
päringud: press@riigikogu.ee